News & Press releases

UAB „Vakarų krova“ tapo Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos nare

Penktadienis, 31 Sausis 2014

20140131aSparčiai auganti UAB „Vakarų krova“, šių metų sausio 24 dieną tapo penkioliktąja Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos (LJKKA) nare.
Asociacijos visuotinio narių susirinkimo metu buvo patenkintas UAB „Vakarų krovos“ direktoriaus Gedimino Rimkaus prašymas priimti jo atstovaujamą įmonę į LJKKA pilnateisio nario teisėmis. UAB „Vakarų krova“ yra AB „Vakarų laivų gamykla“ grupės įmonė, ir iki šiol atstovavo visos įmonių grupės interesus. Nuo šiol – „Vakarų krova“ visateisė LJKKA narė.

Daugiau

 

UAB „Vakarų krova“ krovos apžvalga. 2013 m. sausio – gruodžio mėn.

Antradienis, 28 Sausis 2014

20140128aPer 2013 m. sausio – gruodžio mėn. UAB „Vakarų krova“ perkrovė 1060,5 tūkst. tonų jūra gabenamų krovinių. Tai geriausias krovos rezultatas bendrovės veiklos istorijoje. 2013 m. krovos augimas sudarė 5,5 proc., lyginant su 2012 metų krovos rezultatais.
Nagrinėjamu laikotarpiu didžiausias augimas buvo užfiksuotas skystų krovinių grupėje, kuris sudarė +108,4 proc., lyginant su atitinkamu laikotarpiu 2012 metais. Šiam rezultatui didžiausią įtaką turėjo dar 2012 m. lapkričio mėnesį pradėjęs veikti antrasis skystų krovinių terminalas, kuriame yra kraunamas melasos krovinys.

Daugiau

   

Minske vykusioje parodoje „Transportas ir logistika“ Vakarų krova pristatė savo galimybes jungtiniame Klaipėdos uosto stende

Ketvirtadienis, 07 Lapkritis 2013

Vkrova parodoje 2013Š. m. spalio 8–10 d. parodoje „Transportas ir logistika“ Minske, Baltarusijoje UAB „Vakarų krova“ pristatė savo galimybes jungtiniame Klaipėdos uosto stende, siekiant toliau plėtoti sėkmingą bendradarbiavimą su Baltarusijos eksportuotojais ir importuotojais, taip pat stiprinant Klaipėdos uosto ir jo kompanijų įvaizdį rinkoje, formuojančioje didžiausią pagal apimtį uosto tranzitinių krovinių srautą. Jungtinę uosto ekspoziciją inicijuoja ir organizuoja VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Daugiau

   

Pirmą kartą istorijoje iš Klaipėdos uosto buvo išgabentas pelenų krovinys

Pirmadienis, 02 Rugsėjis 2013

lakiejikroviniaiRugpjūčio pabaigoje AB „Vakarų laivų gamykla“ dukterinė įmonė „Vakarų Krova“, remiantis sutartiniais įsipareigojimais su „Fortum Klaipėda“, į laivą HAGLAND BONA pakrovė rūšiuotų komunalinių deginimo atliekų – pavojingų pelenų – krovinį, kuris vėliau buvo išgabentas iš Klaipėdos uosto į Norvegiją. Pirmą kartą istorijoje Klaipėdos uoste buvo kraunamas tokio tipo krovinys.

2013 m. rugpjūčio 22 d. į spec. maišus fasuotų pelenų krovinys buvo pakrautas į laivą HAGLAND BONA prie UAB „Vakarų krova“ naudojamos krantinės Nr. 140. Iš viso į minimą laivą buvo pakrauta 1999,44 t krovinio.

Daugiau...

   

Melasos terminalo veikla š.m. pirmą pusmetį

Antradienis, 25 Birželis 2013

melasos terminalNaujasis skystų krovinių terminalas, skirtas melasos ir kitų panašių skystų produktų perkrovimui, kaip ir planuota, pradėtas eksploatuoti 2012 metų lapkričio 1 dieną. Pirmoji 3000 tonų melasos krovinio partija buvo sukaupta 2 savaičių bėgyje ir 2012 m. lapkričio 13-ąją pakrauta į laivą tolimesniam krovinio gabenimui. Nuo minimo terminalo eksploatacijos pradžios iki 2013 m. balandžio mėnesio pabaigos jau buvo perkrauta 60 tūkst. tonų melasos krovinio.

Naujasis skystų krovinių terminalas yra antrasis UAB „Vakarų krova“ teritorijoje veikiantis skystų krovinių terminalas. Minimą terminalą sudaro du rezervuarai, vienu metu talpinantys 6000 m3 skystų krovinių; garo katilinė, skirta krovinio pašildymui ir temperatūros palaikymui; geležinkelio estakada, kurioje vienu metu galima priimti ir vykdyti iškrovos darbus iš 6 geležinkelio cisternų; krovinio pakrovimo į laivus, autotransportą ir konteinerius, punktas.

Daugiau

   

UAB „Vakarų krova“ bendradarbiaus su termofikacine elektrine Fortum Klaipėda

Trečiadienis, 29 Gegužė 2013

FortumAB „Vakarų laivų gamykla“ dukterinė įmonė UAB „Vakarų krova“ pasirašė ilgametę sutartį su termofikacine elektrine UAB „Fortum Klaipėda“. UAB "Fortum Klaipėda" priklauso Suomijos korporacijai „Fortum”, kuri yra pirmaujanti energetikos kompanija Šiaurės Europoje, Rusijoje ir kitose Baltijos jūros regiono šalyse. Naujoji biokuro ir atliekų jėgainė esanti Klaipėdos Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijoje greta Lypkių pramonės rajono, savo veiklą pradėjo 2013-ųjų metų pradžioje. UAB „Vakarų kova“, remiantis sutartiniais įsipareigojimais iš Klaipėdos biokuro ir atliekų jėgainės į uosto teritoriją transportuoja susidariusius komunalinių atliekų deginimo pelenus. Specialiu autotransportu atgabenti pelenai termiškai apdorojami ir uždaruoju technologiniu būdu fasuojami į 1000 kilogramų talpos specialius maišus, o vėliau laivais išgabenami iš Lietuvos tolimesniam jų perdirbimui. Planuojama, kad per metus naujoje jėgainėje susidarys apie 5 000 tonų pelenų.

Daugiau...

   

Puslapis 1 iš 2